WOLFBERRY esensciální olej Pomeranč 10ml

Kód: 40804
Neohodnoceno
Značka: WOLFBERRY
99 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Esenciální olej Pomeranč výborně osvěžuje vzduch a je v praxi vůbec nejoblíbenějším olejem pro dobrou náladu.
Disponuje výraznými antibakteriálními a antivirovými účinky. Jeho vůně je svěží, hřejivá, sladce ovocná. Žlutooranžová až oranžová kapalina má osvěžující aroma a výborně povzbuzuje mysl. Dodává energii k dokončení náročných úkolů, ale poskytuje i příjemnou, přirozenou atmosféru klidu.

Detailní informace

Bohaté zkušenosti v oboru
Bohaté zkušenosti v oboru
Osobní odběr
Osobní odběr
objednávky
Rychlá expedice zboží
Rychlá expedice zboží
na jakékoliv místo
Rychlá komunikace
Rychlá komunikace
se zákazníky

Detailní popis produktu

Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Kápněte do své aromalampy 3–10 kapek (obvykle stačí 5 kapek) oleje a zapalte plamen svíčky. Jakmile se začnou silice z olejíčku uvolňovat, pocítíte svěží vůni. Tento způsob skvěle navozuje pozitivní atmosféru, pohlcuje pachy, harmonizuje. Pokud aromalampu nemáte, můžete si pomoci navlhčeným papírovým kapesníčkem nebo buničinou, kterou umístíte na teplý radiátor. Konkrétní množství je závislé na druhu éterického oleje, velikosti prostoru a jeho větratelnosti.
Esenciálního oleje Pomeranč můžete použít pro inhalace do směsí více, pro dospělé však nanejvýš dvojnásobné množství. Olej rychle vyprchává, do aromalampy a difuzéru jej proto přikapávejte častěji. Éterické oleje a směsi můžete rovněž použít k inhalacím při saunování. Lze je nakapat do vody či nalít přímo na rozpálené kameny.
Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Esenciální olej Pomeranč je vysoce účinný i v kombinaci s jinými esenciálními oleji. Zejména s levandulovým, citronovým, šalvějovým či bergamotovým.
Upozornění: Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují foto senzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření! Riziko foto toxické reakce trvá po dobu 12 hodin od použití tohoto esenciálního oleje na pokožku. Pokud chcete výskytu nežádoucích reakcí zabránit, aplikujte přípravky s tímto olejem na pokožku večer před spaním. Esenciální olej Pomeranč je netoxický, ale není určený pro těhotné a kojící ženy. V aromaterapii je tento olej považován za velmi bezpečný. Nejsou známé kontraindikace a je vhodný i pro děti. Obecně je však vhodné vyhýbat se použití esenciálních olejů na pokožku dětí kojeneckého věku (do 2 let). Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném např. kokosovém) oleji. Vždy nejprve otestujte malé množství kvůli možné citlivosti či alergické reakci. Možné riziko představuje zoxidovaný olej, který může podráždit pokožku. Při topickém použití (kamkoli na kůži) používejte pouze čerstvý olej, nanejvýš 1 rok starý.
Esenciální olej spotřebujte do 1 roku od otevření. Po uplynutí této doby již olej nepoužívejte terapeuticky (na tělo ani pro inhalace), nýbrž pouze pro domácí úklid. Esenciální oleje nepoužívejte vnitřně. Chraňte oči a sliznice. Nepoužívejte neředěný na pokožku. Chraňte před dětmi. Charakteristika Tento esenciální olej je získáván lisováním z oplodí zralého čerstvého plodu pomeranče sladkého (Citrus aurantium dulcis). Plody jsou v dnešní době pěstovány prakticky v celé oblasti subtropického až tropického pásma. Silice z plodů pěstovaných se získává lisováním oplodí zralého čerstvého plodu za studena. Vůně je svěží, citrusově-ovocná a sladká. Příjemně osvěžující aroma výborně povzbuzuje mysl.
Pomerančová silice je antidepresivní, osvěžující, uvolňující, relaxační při nespavosti, klimakteriu, únavě a stresu. Je vhodná i pro děti. Ulevuje při křečích. Má protizánětlivé, antiseptické, baktericidní a tonizující účinky. Využijete ji k péči o zralou, ochablou a unavenou pleť. Je součástí mnoha kosmetických a drogistických přípravků proti ekzémům, dermatitidě a k regeneraci pokožky. Dokáže zrelaxovat a osvěžit jak psychiku, tak celé tělo. Svými zklidňujícími účinky skvěle doplňuje uvolňující pocity vyvolané např. během masáží. INCI:Citrus aurantium dulcis peel oil.
Složení pomerančový esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů. Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje. Hlavní komponenty: limonen, myrcen, alfa-pinen, beta-pinen. Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: citral, limonen, linalool Skladování Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje. Olej vždy dobře skladujte, nejlépe v suché a chladné místnosti mimo sluneční paprsky v dobře uzavřené lahvičce. Lahvičku neotvírejte příliš často, vystavení oleje působení vzduchu urychluje jeho oxidaci. Země původu Mexiko
Objem 10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: