Mořská sůl-květ soli ručně sbíraný 80g

Kód: 10267
Neohodnoceno
Značka: SOLANA NIN
149 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
Květ soli z Ninu je „kaviárem soli“, produkt nejvyšší kvality a výjimečné chuti, který se stal nezbytným kořením všech gurmánských pochoutek. Obsah: 80 g.

Detailní informace

Bohaté zkušenosti v oboru
Bohaté zkušenosti v oboru
Osobní odběr
Osobní odběr
objednávky
Rychlá expedice zboží
Rychlá expedice zboží
na jakékoliv místo
Rychlá komunikace
Rychlá komunikace
se zákazníky

Detailní popis produktu

Květ soli se nepoužívá během procesu vaření. Jedná se o specifický typ mořské soli, používaný pro jemné a dekorativní solení. Bohatá a intenzivní chuť, doplněná měkkou a nadýchanou strukturou, totiž jedinečným způsobem harmonizuje tradiční i moderní pokrmy.
Použití: Všude tam, kde sůl zásadním způsobem dotváří chuť celého jídla. Doporučujeme zejména do salátů, omáček, těstovin, rizota, ryb, ale také k dochucení právě ugrilovaného steaku nebo zeleniny. Věřte, že změnu pocítíte okamžitě a květ soli si velmi rychle zamilujete.
Jedinečný od svého počátku: Vzniká na hladině laguny jako tenká vrstva soli (méně než 1 milimetr) podobná okvětním lístkům, která se ručně sbírá pomocí mikronového síta. Sběr probíhá nezměněným způsobem již 500 let a výhradně za ideálních povětrnostních podmínek v ranních, či večerních hodinách.
Složení: Obsahuje 80 minerálních látek, jako je sodík (Na), draslík (K), vápník (Ca) a hořčík (Mg). Je také zdrojem mnoha stopových prvků jako je například jód (I), fosfor (P), brom (Br), zinek (Zn), železo (Fe), mangan (Mn), měď (Cu) a křemík (Si).
Krátce o mořské soli z Ninu Solana: Nin se nachází na pobřeží Jaderského moře v blízkosti pěti chorvatských národních parků. Historie produkce soli sahá do starověkých římských dob a v současnosti pokrývá oblast 55 ha v laguně královského města Nin. Mořská sůl z Ninu je bohatá na chuť a má vysoké nutriční hodnoty. Sklízí se ručně tradičním a přirozeným způsobem. Čisté prostředí, velké množství slunečního svitu, silný vítr z hor, vynikající geografická poloha a biologická rozmanitost zajišťuje výjimečnou kvalitu této soli.
Naše sůl je darem slunce, moře a větru. Lidská ruka jen s láskou sůl sbírá. Bylo tomu tak po generace a bude tomu i v budoucnu. Mořská sůl z Ninu je vyráběna ekologicky šetrnými procesy, je léčivá a biodynamická. Na proces sušení v lagunách pozitivně působí rozmanitost místní flóry a fauny a také blízkost léčivého bahna.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: